Źródło: https://www.lok.lukow.pl/artykul/4005,konferencja-abecadlo-czerniaka-w-lok

W dniu 18 marca 2023 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury, odbyła się Ogólnopolska Konferencja #Abecadło Czerniaka.

Organizatorami wydarzenia byli Szkoła Policealna– Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Lubelskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Medyczno – Diagnostyczne.

Honorowy patronat wydarzenia objął Pan Waldemar Kraska Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Pan Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego.

Konferencja zgromadziła ponad 200 uczestników z całej Polski. Swoją wiedzę przekazali specjaliści z dziedziny onkologii, dermatologii i inżynierii biomedycznej.

Pierwszy wykład wygłosił: pan lek. med. Michał Siwik – młodszy asystent, opiekun Studenckiego Kola Naukowego ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowym Instytucie Badawczym.

Kolejne: dr Wioleta Jankowiak – kierownika oraz wykładowcy wydziału kosmetologii Akademii Pomorskiej w Słupsku, właścicielki Instytutu Kosmetologii Estetycznej- Violmedica,. Pani doktor wygłosiła wykład na temat „Zastosowania dermatoskopii w kosmetologii i medycynie estetycznej, prawidłowego różnicowania diagnostycznego zmian skórnych.”

mgr Justyna Kapuściok, mgr pielęgniarstwa , podolog i wykładowca na kierunku Podolog w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Bytomiu oraz Doradcą metodycznym w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach Tematem było „Różnicowania zmian barwikowych o cechach czerniaka ze zmianami pourazowymi w aparacie paznokciowym.

mgr Justyna Siwonia – Chibowska – prezes Stowarzyszenia RakOut, pielęgniarka, psychoonkolog. Pani Justyna opowiedziała nam jakie reakcje i emocję pojawiają się u pacjentów onkologicznych, jak ważna jest współpraca pacjenta, jego rodziny i psychologa w walce o zdrowie. Jako Prezes Stowarzyszenia RakOut jak ważna jest grupa wsparcia zarówno w czasie choroby jak i w czasie remisji

Dr Wojciech Karwowski – bioinformatyka, specjalisty inżynierii biomedycznej, współtwórcy preparatów dermokosmetycznych marki GEN FACTOR, założyciela i prezesa fundacji Św. Łazarza.Światowej klasy specjalista przybliżył nam najnowocześniejsze metody diagnostyczne : termografię medyczną, ultrasonografię dermatologiczną, elastografię, doppler naczyniowy bo zmiany nowotworowe naciekają przez skórę w głębsze tkanki, rozprzestrzeniają się krwioobiegiem do różnych organów. Nowoczesna diagnostyka jest w stanie określić zakres chorobotwórczy zmiany i przewidzieć konsekwencje dla organizmu „Rola inżynierii biomedycznej we współczesnym wykrywaniu czerniaka- diagnostyka obrazowa.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia:

Przestrzeń Centrum Psychoterapii Justyna Rosińska
Restauracja W Szczerym Polu
Restauracja Zielony Gaj
AR-POL
Kawa Herbata Łuków Beata Świderska
Restauracja Bella Ciao
Bank Pekao SA oddział w Siedlcach

Dziękujemy serdecznie za udział w konferencji wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne wydarzenia.

Galeria zdjęć

Ustawienia

Czcionka
Kontrast