< wstecz

   W dniu 21 listopada 2017 r. w Glasgow zorganizowano konferencję pn. „Meeting the Challenge of Aging” będącą podsumowaniem pierwszego etapu prac przy projekcie SCIROCCO. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. z Siedlec prezentując wyniki przeprowadzonego badania. 

Konferencję zorganizowano w ramach szkockiego tygodnia Digital Health and Care Week, w kontekście Europejskiego Tygodnia Regionów i Tygodnia Cyfrowego Zdrowia i Opieki Zdrowotnej w Szkocji we współpracy z Europejskim partnerstwem na rzecz innowacji sprzyjającej aktywnemu starzeniu się w dobrym zdrowiu (EIP w AHA), Europejskim Stowarzyszeniem Regionalnych i Lokalnych Organów Zdrowia. (EUREGHA) i finansowane przez UE projekty SCIROCCO, ACT @ Scale i ICT4Life.

W ramach zaangażowania Szkocji w europejskie partnerstwo innowacyjne w zakresie aktywnego i zdrowego starzenia się (EIP w AHA) oraz sieć współpracy w zakresie referencji (RSCN) opracowano narzędzia oceny postępów i dojrzałości regionów w zakresie świadczenia zintegrowanych usług. Internetowe narzędzie samooceny ma na celu zaaranżowanie dyskusji, zachęcanie zainteresowanych stron do wymiany doświadczeń oraz docieranie do tych interesariuszy, którzy mogą pomóc Europie przyspieszyć zmiany w kierunku innowacyjnych zintegrowanych systemów opieki, aby sprostać przyszłym potrzebom. Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. zostało zaproszone do zbadania potencjału tego narzędzia w celu ułatwienia partnerstwa i transferu wiedzy w dążeniu regionów europejskich w kierunku zintegrowanej opieki.

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. w Siedlcach otrzymało możliwość zaprezentowania doświadczenia w zakresie zintegrowanej opieki medycznej. Spółkę reprezentował Pan Paweł Żuk – prezes zarządu CMD.

Poniżej plan wystąpień:

  • Solvejg Wallyn, Region Flandria, Belgia
  • Zdenek Gutter, Szpital Uniwersytecki Ołomuniec, Czechy
  • Isabella Notarangelo, Węgry
  • Dr Francesca Avolio, ARES, region Puglia, Włochy
  • Isabella Notarangelo – Ile-de-France, region paryski
  • Artur Prusaczyk & Paweł Zuk, Centrum Medyczno-Diagnostyczne, Siedlce, Polska
  • Claus Duedal Pedersen, Odense University Hospital, South Denmark
  • Igor Zabala, Healthcare Integration & Chronity Service, Osakidetza Basque Country, Hiszpania
  • Lisa Lundgren, Norrbotten Region Szwecja
  • Carl Johan Robertz, Region Skania, Szwecja

 

Cieszymy się, że działania jakie zostały podjęte w Przychodniach Centrum w zakresie wdrażania opieki koordynowanej znalazły uznanie wśród organizacji takich jak: EIP w AHA, EUREGHA.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.scirocco-project.eu/

Galeria zdjęć

Zdjęcie Centrum Medyczno-Diagnostyczne

Ustawienia

Czcionka
Kontrast