Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-10

 Pobierz
Zdjęcie Centrum Medyczno-Diagnostyczne

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Szanowni Państwo,

w celu zapanowania nad pandemią koronawirusa przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa informujemy, że na terenie Przychodni Zdrowia Centrum zostaną utworzone PUNKTY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19.

W Przychodni Centrum od dnia 04.01.2021 rozpoczynamy rejestrację pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19. Zapisy dotyczą wszystkich osób, nie tylko zadeklarowanych do naszych przychodni.

Szczepionka to szansa na uodpornienie organizmu przed zakażeniem wywołanym wirusem SARS-CoV-2. Szczepienie domięśniowe. Schemat szczepienia obejmuje podanie 2 dawek w odstępie 3-4 tygodni w zależności od rodzaju szczepionki. Pełna ochrona pojawia się u pacjenta po 7 dniach od podania ostatniej dawki szczepionki. W celu zapewnienia skuteczności szczepionki, konieczne jest przyjęcie dwóch dawek.

Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 będzie dokonywał lekarz POZ na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu z pacjentem, co zostanie udokumentowane w ankiecie i dokumentacji medycznej.

Szczepienia będą prowadzone z zachowaniem obowiązujących zasad przeprowadzania i organizacji szczepień w czasie stanu epidemii w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Ważne!

  • Przebycie COVID-19 nie jest przeciwwskazaniem do szczepień przeciw COVID-19.
  • Kwalifikacja do szczepienia przeciw COVID-19 nie wymaga wcześniejszej oceny poziomu przeciwciał przeciw SARS-CoV-2. Dodatni wynik poziomu przeciwciał nie stanowi przeciwwskazania do szczepień przeciw COVID-19.
  • Nie zaleca się szczepienia w trakcie leczenie immunosupresyjnego, z uwagi na to, że nie prowadzono badań klinicznych w tej grupie pacjentów.
  • Nie zaleca się szczepienia w okresie ciąży i karmienia piersią, z uwagi na to, że nie prowadzono badań klinicznych w tej grupie pacjentów.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie


Pacjenci, którzy zdecydują się za wykonanie szczepienia przeciwko COVID-19 w Przychodni Centrum otrzymają również możliwość:

  • utworzenia Indywidualnego Konta Pacjenta
  • kwalifikacji do badań profilaktycznych w zakresie: mammografia, cytologia, kolonoskopia, tomografia komputerowa niskodawkowa płuc, czy profilaktyki chorób układu krążenia.

 

Galeria zdjęć

Informacja dla pacjenta - ulotka dołączona do opakowania - Comirnaty koncentrat do sporządzania dyspersji do wstrzykiwań. Szczepionka mRNA przeciw COVID-19 (ze zmodyfikowanymi nukleozydami)

 Pobierz

Charakterystyka produktu leczniczego - Comirnaty koncentrat do sporządzania dyspersji do wstrzykiwań. Szczepionka mRNA przeciw COVID-19 (ze zmodyfikowanymi nukleozydami)

 Pobierz

Karta przypominająca dla pacjenta

 Pobierz