PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

CYTOLOGIA

Bezpłatne badanie co 3 lata dla kobiet w wieku 25-59 lat*

*Od 1 listopada 2023 r. na cytologię kwalifikują się panie w wieku 25-64 lata.

Wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Badanie cytologiczne „wykrywa problem na poziomie komórki” gdy jeszcze nie ma objawów. Kluczem do wczesnego wykrycia zmian w komórce jest jakość pobrania materiału do badania i jakość oceny preparatu – poddajemy się cyklicznym kontrolom i wykazujemy troskę o ciągłe podnoszenie naszych umiejętności w tym zakresie. Systematyczność w zgłaszaniu się na badanie cytologiczne pozwala  wykryć stany przed nowotworowe lub nowotwór we wczesnym okresie rozwoju co umożliwia skuteczne leczenie. Nie pozostawiamy kobiety samej z problemem. W naszych poradniach wykonujemy też bezpłatnie dalszą diagnostykę (test HPV Dna, kolposkopia, biopsja, konsultacje lekarza ginekologa-onkologa)  w przypadku nieprawidłowych wyników badania – zgodnie z zaleceniem.

Rak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczną. Za jego rozwój odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papilloma Virus).  W naszych poradniach można skorzystać ze szczepień przeciw wirusowi HPV.

Badanie cytologiczne nie boli i trwa kilka minut. Terminy dostosowujemy do możliwości kobiety (godziny poranne, popołudniowe, pierwsze soboty miesiąca).

Położna odpowie na Twoje wątpliwości, wykona badanie, udzieli porady, umówi na wizytę do lekarza ginekologa i  poinformuje o dalszych ścieżkach postępowania.

Informacje 25 633 35 55 


PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

MAMMOGRAFIA

Bezpłatne badanie co 2 lata dla kobiet w wieku 50-69 lat.*

*Od 1 listopada 2023 r. na mammografię kwalifikują się panie w wieku 45-74 lat.

Mammografia to prosty sposób na wczesne wykrycie raka piersi. Wcześnie wykryta choroba jest uleczalna. Badanie trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga od Ciebie żadnych przygotowań!  Zabierz ze sobą tylko dowód osobisty. Nie potrzebujesz też skierowania na badanie.

Jeśli w Twojej rodzinie występowały predyspozycje do zachorowania na raka piersi, raka jajnika możesz skorzystać ze specjalnie dla Ciebie przygotowanego świadczenia „Opieka nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Poradnia genetyczna w CENTRUM – tel. 506 007 404 (zachęcamy do kontaktu od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-12:00).

 

Pracowania mammograficzna

Zapisy 25 633 35 55

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Ustawienia

Czcionka
Kontrast