WIRUS SARS-CoV-2

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy przeszedłeś już bezobjawowo infekcję wywołaną
wirusem SARS-CoV-2, wykonaj badanie na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG.

 

           Przychodnia Centrum oferuje wykonanie testu immunochemicznego w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w klasie IgG. Badanie wykrywa specyficzne przeciwciała, których obecność może świadczyć o przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości.

Badanie jest płatne.

               Test  przeznaczony jest do stosowania pomocniczo w diagnozowaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w połączeniu z obrazem klinicznym oraz wynikami innych badań laboratoryjnych.

               Wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do rozpoznania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 służy wykrycie materiału genetycznego wirusa w wymazie z dróg oddechowych metodą RT-PCR.  Wykazuje on najwyższą czułość między 7. a 14. dniem od kontaktu z wirusem.

               W późniejszym etapie rozwoju choroby w odpowiedzi układu immunologicznego pojawiają się specyficzne  przeciwciała, najpierw w klasie IgM a później IgG.  Wykrycie przeciwciał w klasie IgG jest możliwa po około 10 dniach od zakażenia.

               We wczesnym okresie poziom przeciwciał anty-SARS-CoV-2  może być jeszcze bardzo niski dlatego wyniki w tzw. oknie serologicznym mogą być negatywne.  

               Testy immunochemiczne wykonywane  w naszym laboratorium są przeznaczone wyłącznie do wykonywania w laboratoriach analitycznych  przez wykwalifikowanych pracowników – diagnostów laboratoryjnych.

Testy posiadają certyfikat CE-IVD.

Oczekiwanie na wynik badania do pięciu dni roboczych.


           

    Jeśli chcesz wykonać badanie serologiczne na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG, skontaktuj się w rejestracją Przychodni Centrum, tel. 25 633 35 55. Materiał do badania jest pobierany w punkcie pobrań. Termin wizyty w punkcie pobrań musi być poprzedzony zapisem. Pamiętaj! Na badanie zgłaszają się osoby bez objawu gorączki.

 

Galeria zdjęć

Ustawienia

Czcionka
Kontrast