Testy antygenowe dla powracających z zagranicy.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będzie tzw. narodowa kwarantanna. W związku z tym zmienią się także zasady dotyczące kwarantanny po wjeździe do Polski. Obowiązkową 10-dniową samoizolacją objęte będą wszystkie osoby, które przyjadą do Polski transportem zorganizowanym. Od tej zasady wprowadzono jednak kilka wyjątków. Dokładne wytyczne dotyczące wjazdu do Polski można znaleźć na stronie Straży Granicznej https://www.strazgraniczna.pl

Masz objawy i chcesz dowiedzieć się czy jesteś chory na koronawirusa? Wykonaj szybki test wykrywający infekcję wywołaną wirusem SARS CoV-2.

Informujemy, że Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. z dniem 21 grudnia uruchomiło w przychodniach zdrowia możliwość wykonania przez pacjentów TESTÓW ANTYGENOWYCH – w ramach skierowania od lekarza rodzinnego lub odpłatnie w kwocie 75 zł.

Testy antygenowy pozwalają na szybkie, jakościowe wykrycie antygenu SARS-CoV-2 w próbkach wymazu z nosa lub nosogardzieli (w zależności od rodzaju testu), dopuszcza wstępną diagnozę COVID-19. Test antygenowy wykorzystywany jest ze względu na możliwość szybszego uzyskania wyniku (ok. 10-30 minut), niż ma to miejsce w przypadku klasycznego badania RT-PCR (wynik dostępny po około 24 godz.)

Przypominamy, że obecnie w diagnostyce koronawirusa SARS-CoV-2 zalecaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) metodą potwierdzania zakażenia jest test RT-PCR badanie molekularne (genetyczne), polegające na sprawdzeniu, czy w danej próbce znajduje się RNA (jego materiał genetyczny) SARS-CoV-2. Zaletą takiego badania jest to, że wykrywa małe ilości wirusa bądź wykrywa wirusa w bardzo małych próbkach. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z lekarzem rodzinnym.

W Centrum wykonujemy także badanie krwi na obecność przeciwciał w klasie IgG w kierunku wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W Przychodni Centrum oferujemy pacjentom dostępność badań

w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem:

Testy antygenowe

Przychodnia Centrum

– każda lokalizacja

Badanie w ramach NFZ

lub odpłatnie w kwocie 75 zł

Testy RT-PCR

Punkt Wymazowy

Siedlce – ul. Kleeberga 2

Tel. 506 007 403

Badanie w ramach NFZ

lub odpłatnie w kwocie 280 zł

Badanie z krwi na przeciwciała w klasie IgG

Przychodnia Centrum
– każdy punkt pobrań

Badanie odpłatnie w kwocie 50 zł

ZAPISY I INFORMACJE          25 633 35 55               www.centrum.med.pl

 

Galeria zdjęć