< wstecz

ZOL w Krynce

W sobotę 23.07.2016 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krynce, na terenie gminy Łuków. W gronie osób, które odpowiedziały na zaproszenie znaleźli się między innymi przedstawiciele lokalnych władz samorządowych na czele z p. Mariuszem Osiakiem – Wójtem gminy Łuków. Podczas wydarzenia odczytano akt erekcyjny, pod którym podpisy złożyli wszyscy goście. Poświęcenia placu budowy dokonał ks. mgr Szczepan Pawluczuk – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Krynce. W tubie mosiężnej, która została zamurowana znalazły się symbole związane z Centrum Medyczno-Diagnostycznym Sp. z o. o. oraz regionem łukowskim.

Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krynce rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku, ukończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2017 roku. ZOL to placówka stacjonarna, której zadaniem jest całodobowa opieka, leczenie, pielęgnacja, rehabilitacja osób przewlekle chorych oraz tych, którzy przebyli leczenie szpitalne i nie wymagają dalszej hospitalizacji, ale ich stan zdrowia nie pozwala na przebywania w środowisku domowym. Powstająca jednostka zapewni miejsca dla 98 pacjentów, w tym dla – 68 o profilu ogólnym, 20 – psychogeriatrycznych, 10 – wentylowanych mechanicznie. Przy ZOL-u zostanie uruchomiona przychodnia zdrowia, która będzie służyła okolicznym mieszkańcom.

ZOL w Krynce powstaje we współpracy z Urzędem Gminy w Łukowie, inwestorami są KBC Inwest Sp. z o. o. oraz Centrum MD, projekt wykonała firma CYKLOP Sp. z o. o. z Łukowa, wykonawca budowy to firma KOME POLSKA Sp. z o. o. Powierzchnia użytkowa zakładu wyniesie – 2271,11m2, kubatura 17598,84m3.

 

Galeria zdjęć

Ustawienia

Czcionka
Kontrast