PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

CYTOLOGIA

Bezpłatne badanie

Od 1 listopada 2023 r. na cytologię kwalifikują się panie w wieku 25-64 lata, co trzy lata.

Wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Badanie cytologiczne „wykrywa problem na poziomie komórki” gdy jeszcze nie ma objawów. Kluczem do wczesnego wykrycia zmian w komórce jest jakość pobrania materiału do badania i jakość oceny preparatu – poddajemy się cyklicznym kontrolom i wykazujemy troskę o ciągłe podnoszenie naszych umiejętności w tym zakresie. Systematyczność w zgłaszaniu się na badanie cytologiczne pozwala  wykryć stany przed nowotworowe lub nowotwór we wczesnym okresie rozwoju co umożliwia skuteczne leczenie. Nie pozostawiamy kobiety samej z problemem. W naszych poradniach wykonujemy też bezpłatnie dalszą diagnostykę (test HPV Dna, kolposkopia, biopsja, konsultacje lekarza ginekologa-onkologa)  w przypadku nieprawidłowych wyników badania – zgodnie z zaleceniem.

Rak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczną. Za jego rozwój odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papilloma Virus).  W naszych poradniach można skorzystać ze szczepień przeciw wirusowi HPV.

Badanie cytologiczne nie boli i trwa kilka minut. Terminy dostosowujemy do możliwości kobiety (godziny poranne, popołudniowe, pierwsze soboty miesiąca).

Położna odpowie na Twoje wątpliwości, wykona badanie, udzieli porady, umówi na wizytę do lekarza ginekologa i  poinformuje o dalszych ścieżkach postępowania.

Informacje 25 633 35 55 

 

Galeria zdjęć

Ustawienia

Czcionka
Kontrast